Nepaisant pandemijos sukelto chaoso, ekspertų prognozės rodo, jog 2022-ieji, ko gero, bus rekordiniai vestuvių rinkoje. Kiekvienais metais vestuvių tendencijos šiek tiek keičiasi ir kai kurios netgi po truputį nyksta. O kas gi geriau nusimano apie vestuvių tendencijas, jei ne vestuvių planuotojos, suorganizavusios šimtus vestuvių ir kasmet susiduriančios su vestuvių virtuve iš labai arti.

Vestuvių planavimui įgaunant pagreitį, pakalbinau net 11 patyrusių vestuvių planuotojų: "KM vestuvės", "Lapės vestuvės", "It's a Match", "Idėjinė" renginiai, "Noriu ištekėti", "AK events", "Baltos avelės", "Noriu ženytis", "Piktas keksas", "Ant sparnų", "Marubella vestuvės".

Visos planuotojos dosniai dalinosi savo įžvalgomis apie tai, kokios naujos vestuvių tendencijos ryškėja, kokios vis dar išliks, ir su kuriomis jau vertėtų atsisveikinti. Maža to, kiekviena iš jų pasidalino vertingais patarimais būsimiems jaunavedžiams. Tad, jei planuojate savo vestuves 2022 metais, šis straipsnis tikrai yra “must read”, nes jame atrasite daug vertingos informacijos, kuri pravers besiruošiant jūsų svajonių vestuvėms.

karolina iš "KM vestuvės"

Nuotrauka kairėje viršuje - Gustas Scinskas // Kitos nuotraukos - Lina Aiduke Photography

Kokios naujos vestuvių tendencijos ryškėja ir vyraus 2022 metais?

 • 2022 metai, rodos, bus kosminiai! Kainos kyla, jaunųjų norai didėja, vestuvėms išleidžiama vis daugiau!
 • Neonas pagaliau įsitvirtins, o ryški spalvinė gama turėtų užkariauti jaunųjų širdis.
 • Vis daugiau švenčių, kurios trunka iki vidurnakčio.
 • Nuotakos renkasi uždaresnes sukneles.
 • Vis daugiau dėmesio muzikai, atrodo, jog be gyvos grupės vestuvės - ne vestuvės.


Kokios tendencijos išliks?

 • Išliks kelios tradicijos: duonos ir druskos ritualas sutikimui, šeimos židinys.
 • Tikros klasikinės vestuvės vis dar madoje, o ir rustic stilistika Lietuvoje gyvuos amžinai.


Kokių tendencijų nebeliks?

Atsisakoma saldumynų stalų, šampano staliukų, vestuvinių šokių.


Jūsų TOP3 patarimai poroms, planuojančioms vestuves

 1. Nepamirškite savęs per tą norą pasirūpinti kitais, juk šventė jūsų!
 2. Stenkitės stebinti vienas kitą vestuvių dieną.
 3. Prisiminkite - vestuvėmis gyvenimas nesibaigia, nesudėkite visko į vieną šventę.

Laura iš "Lapės vestuvės"

Nuotrauka dešinėje per vidurį - Aistis Rokas // Likusios nuotraukos - Shot by Lukas

Kokios naujos vestuvių tendencijos ryškėja ir vyraus 2022 metais?

Vestuvių mados nesikeičia taip greitai, kaip rūbų mados, tad pasakyti, kad visi savo asmenines šventes švęs vienaip ar kitaip būtų neteisinga, netikslu ir net absurdiška.

 • Pagrindinė tendencija – unikalumas, įsiklausymas į savo norus, šventė apie save ir artimuosius. Mažiau vaidybos, daugiau tikrumo. Nebūtina kiekvienai nuotakai tapti princese su nesuskaičiuojamu skaičiumi pasijonių, Kim Kardashian, prarandant savo autentiškus bruožus, ar vamp tipo gundytoja, nors dar vakar basa šokai pievoje prie scenos festivalyje. Džiaugiuosi, kad visos poros gali būti savimi, nesukdamos galvos, ar jų šventė pataiko į karščiausių vestuvinių madų sūkurį.
 • Šventėse bus dar daugiau gyvos muzikos. Gal per ceremoniją gros styginių kvartetas, per priėmimo dalį, renkantis svečiams, gitaristas, vakarienės metu klavišinis instrumentas pritars vokalistei, po vakarienės ant scenos sugužės pasaulinius hitus perdainuojanti grupė, o vidurnaktį visus linksmins populiarus atlikėjas. Aišku, čia gal pateikiau super pilną variantą, bet taip tikrai bus. Aš jums nemeluoju. Tiesą pasakius, bus net vestuvių – muzikinių festivalių. Ne tų dekoruotų vėliavėlėmis ir šieno kitkomis ir tik tiek, o tų kelių dienų švenčių, kur scenoje vienas atlikėjas keis kitą, bus daug įtraukiančių veiklų ir skirtingo maisto.
 • Viename sakinyje sutalpinau net kelias kitų metų tendencijas: vestuvės vėl ilgėja ir dalis jų truks net visą savaitgalį, o ne vieną dieną; rečiau sutiksim vedėją, dažniau skirtingų veiklų “stoteles”: mandala piešimas, sapnų gaudyklių gamyba, foto pramogos, taro kortų būrėjas, būgneliai, kuo įvairiausios degustacijos ir t.t.; be pagrindinės vakarienės šventėse atsiras “live stations”, kai virtuvės šefas kažką gamins čia ir dabar: suši, keptą kumpį, šakotį ar kokį nors kitą desertą.
 • Kalbant apie vizualią pusę, nepaisant to, kad mėgstu visas pasaulio spalvas, ir kuo jų daugiau šalia manęs, tuo man labiau patinka, vestuvėse vis dar vyraus vienspalviškumas: jei balta, tai balta, jei raudona, tai raudona. Be baltos, kreminės, 50 žalios atspalvių, pastelinių spalvų neišsisuksim ir niekur nuo jų nepabėgsim. Pastelė – tikriausiai dažniausiai mano girdimas žodis, kai pradedam su poromis kalbėti apie spalvas. Ar bus “Very Peri” spalvos vestuvėse. O kodėl ne? Bet tapti tendencija ji šansų neturi.


Kokios tendencijos išliks?

Tas, kas išlieka, vyrauja, jau nelabai tendencija, o mainstream‘as.


Kokių tendencijų nebeliks?

Žinokit, pasakysiu paslaptį: liks viskas, kas buvo praėjusiais metais, tik gal rečiau išgirsim „Kunigundą“, nes kiek gi galima!


Jūsų TOP3 patarimai poroms, planuojančioms vestuves:

 1. Visada prisiminkit, kodėl tai darot? Ką įprasminat vestuvėmis?
 2. Nepasiduokit spaudimui iš šono, darydami sprendimus vestuvių planavimo procese. Nebūtina turėti suknelę iki vestuvių likus metams ar tortą užsisakinėti likus pusei metų iki šventės, jei jums jo nesinori, iš viso galit jį mesti iš programos be širdies skausmo. Net, jei kitą savaitę vestuvės, o jūs dar neturit batelių – čia nėra katastrofa - parduotuvės atviros ir išeitis visada, visada yra.
 3. Jei visai nežinote nuo ko pradėti – išbandykit www.foxywedding.lt platformą, pažadu, tikrai būsit užvesti ant kelio.

Edita ir Mantė iš It's A Match 

Nuotrauka kairėje -Joana Burn Photography // Nuotraukos dešinėje - Eglėjo

Kokios naujos vestuvių tendencijos ryškėja ir vyraus 2022 metais?

Vis dažniau jaunieji vestuvinio torto pjovimo tradiciją perkelia į pirmą dienos dalį. Ši tendencija yra paremta paprasta logika ir praktiškumu, juk kasdienybėje retai kada deserto užsinorime prieš vidurnaktį!


Kokios tendencijos išliks? 

Pastebime, kad mūsų klientai laikosi principo “Less is more”. Kokybę kelia į pirmą poziciją. Ši tendencija atsispindi visose srityse. Pradedant jaunųjų įvaizdžiu, vakarienės meniu ir baigiant vakaro programa. 


Kokių tendencijų nebeliks?

Vis dažniau yra atsisakoma papildomai kuriamų dekoratyvinių zonų. Desertų eksponavimas ant atskiro stalelio yra keičiamas vakarienės pabaigoje patiekiamu desertu. Taip pat visai nebeaktuali dekoratyvinė foto zona. 

 

Jūsų TOP3 patarimai poroms planuojančioms vestuves:

 1.  Nebandykite savęs “įkomponuoti” į jau matytų vestuvių formatą. Mintyse pergalvokite dienos eigą, pasistenkite pajausti ar viskas atrodo natūralu, nekelia papildomo streso. 
 2. Skirkite laiko vestuvių paslaugų teikėjų paieškoms. Rinkitės tuos kurie artimi ne tik savo bendravimu, bet ir atliktais darbais. 
 3. Pasirinkite kuo vėlesnį ceremonijos laiką. Šis sprendimas leis pasimėgauti lėtesniu rytu, o vakare, po visos dienos, nejausite tokio didelio nuovargio.

Justina iš "IDĖJINĖ" RENGINIAI

Nuotraukos kairėje viršuje - Vidas Černiauskas // Dešinėje - Diana Bondo // Apačioje - Aistis Rokas

Kokios naujos vestuvių tendencijos ryškėja ir vyraus 2022 metais?

 • Laisva programa be vedėjo ir didelis dėmesys gyvo garso grupėms.  Jaunieji vis labiau atsipalaiduoja vakarinės programos klausimu ir nelenda į griežtus rėmus. Jei nerimauja dėl šokio - jo atsisako, arba sušoka vakarinės dalies pradžioje. Nedaro ilgų sveikinimų, kur nusidrieskia valandos eilės - randame kitų sveikinimo būdų. Taip pat po truputį vedėjus keičia vakaro kooordinatoriai, jaunieji pageidauja, kad programoje nebūtų žaidimų, nes norisi daugiau bendravimo, šokių bei pabūti drauge su visais. Prioritetas gyvo garso grupėms, atlikėjams ir net keliems per vieną vakarą. Labai tam pritariu, nes tai vakarėliui suteikia labai daug gerų emocijų. 
 • Manto Petruškevičiaus nuopelnu ir toliau dėmesys ir nemaža dalis finansų skiriama dekorui. 2022 metais mažėja gėlių kiekis, vis dar dominuoja žaluma, ateina pastelė nors pas lietuvius ji nelabai ir buvo kažkada išėjusi. Didesnis dėmesys skiriamas detalėms - serviruotei, staltiesių medžiagai, idomesnių formų vazoms ir kitiems elementams. 
 • Nors pandemija ir padiktavo savo sąlygas mažoms šventėms, mano akimis 2022 metų sezono svečių sąrašai gerokai ilgesni nei paskutinius kelis metus. Tad akivaizdu, kad šventės didėja, žmonės nori suburti didelį svečių ratą ir švęsti savo meilę kartu, todėl didelės šventės tikrai sugrįžta. 


Kokios tendencijos išliks? 

Viena iš tendencijų, kuri išliks - mobilus kokteilių baras, kuris jau 3 - 4 metai yra populiariusia pramoga. 


Kokių tendencijų nebeliks?

 Manau, kad po truputį išeina fejeverkų tendencija. Kad ir kaip tai būtų gražu, jaunieji vis labiau stengiasi tausoti gamtą, tad šiais metais fejeverkų pas mus nebus. 

   

Jūsų TOP3 patarimai poroms planuojančioms vestuves:

 1. Nepamiršti, kad tai šventė apie naują Jūsų etapą, naują šeimą, ne tik apie vakarėlį!
 2. Patikėti savo vestuves tik profesionalų komandoms ir turėti galimybę mėgautis kiekviena akimirka, džiaugtis ir švęsti. 
 3. Susidėlioti prioritetus ir daryti tokią šventę, apie kokią svajojate. 

Iveta iš "Noriu ištekėti"

Nuotraukos - Nakutis Photography

Kokios naujos vestuvių tendencijos ryškėja ir vyraus 2022 metais?

 • Artėjame prie visai laisvo stiliaus vestuvių: be vedėjo, be tradicijų, daugėja humanistinių santuokų.
 • Keičiasi požiūris į išleistų pinigų kiekį: pinigai leidžiami racionaliau - labiau investuojama į vakaro programą - muzikos grupes, ne į prabangos detales.


Kokios tendencijos išliks? 

Kaip ir anksčiau - išliks madinga išsiskirti, kažką padaryti kitaip.


Kokių tendencijų nebeliks?

Nyksta prabangių, senovinių automobilių nuomos poreikis. Iš 25 porų kitais metais automobilį nuomosis tik 2 poros.

 

Jūsų TOP3 patarimai poroms planuojančioms vestuves:

 1. Aš labiausiai patariu koncentruotis į tikruosius savo norus, vestuves daryti geriau mažytes, nešvaistyti pinigų, o susitelkti į jaukumą.
 2. Susikoncentruokite į santuokos prasmę. Skirkite dėmesio ceremonijai.
 3. Samdykite planuotoją arba bent jos konsultaciją, kad išvengtumėte klaidų ir tinkamai pasiskirstytumėte biudžetą.


Akvilė iš "AK EVENTS"

Nuotraukos viršuje kairėje ir per vidurį - Gabrielė Švirinė // Nuotraukos dešinėje - MUAH photography // Nuotrauka apačioje kairėje - Miglė Radžvilaitė // Nuotrauka apačioje per vidurį - Darius Kučys

Kokios naujos vestuvių tendencijos ryškėja ir vyraus 2022 metais?

Ir pernai ir šiemet žmonės nori gyvo garso. Beveik kiekvienas klientas, kuriems leidžia biudžetas, planuoja pasikviesti grupę ar atlikėją. Manau tai būtų ir ateinančių 2022 metų “MUST” dalykas. Dabar rinkoje tikrai turime iš ko rinktis, turime labai daug talentingų, muzikalių žmonių!


Kokios tendencijos išliks?

Prieš porą sezonų stipriai išpopuliarėjo mobilieji kokteilių barai. Visi beveik sutartinai kartodavo, kad neįsivaizduoja be to vestuvių. Dabar ši paslauga tapo savaime suprantama ir reikalinga kaip vestuvių fotografas. Manau tai buvo naujas vėjas vestuvių rinkoj kuris įnešė visai kitokį požiūrį į alkoholio vartojimą šventės metu . Dabar būsimi jaunieji kitaip matyto patį vestuvių konceptą: dauguma nebenori lūžtančių stalų nuo maisto, nukrauto buteliais. Dabar jaunieji vestuvių šventę mato kaip dieną, kuri bus kupina gražiausių įspūdžių, jaudulio, apsuptyje artimiausių žmonių, švenčiant meilę su kokteiliu gražioje taurėje. Ta tendencija lieka ir šiais metais. Ir ji man labai patinka!


Kokių tendencijų nebeliks?

Pastebėjau, kad jaunieji vis dažniau nori atsisakyti vedėjų. Su viena kolege fotografe juokavom, kad vestuvių vedėjas greit bus nykstanti profesija. Kai išgirstu jaunųjų tokį norą, visada siūlau pabendraut su pora vedėjų, ir jeigu po to jie vis dar mano, kad jis nėra reikalingas jų šventei-palaikau juos 120%. Visada stengiuosi klientams parodyt visus kampus sprendimo, kurį ketiname priimti planuodami jų gražiausią dieną.


 Jūsų TOP3 patarimai poroms planuojančioms vestuves:

 1. Būkite svečiu savo šventėje! Visais rūpesčiais leiskite rūpintis mums, neapkraudami nei savęs nei artimųjų. Visada klientams sakau “jeigu ne aš, nesvarbu-tegu kita, bet turėkit koordinatorę. Nei Jūs, ar jūsų artimieji neturi bėgiot su gėlėmis ar rūpintis kada bus patiekta vakarienė.
 2. Atsipalaiduokite, tai viena gražiausių dienų Jūsų gyvenime, ir neleiskite jos sugadinti niekam! Švęskite meilę!
 3. Nėra vadovėlio, kokia turi būti Jūsų šventė. Nėra taisyklių kaip turi atrodyti Jūsų šventė. Mes padėsime sukurti būtent tokią, kuri bus tik apie Jus, ir tokia kokią Jūs ją įsivaizduojate!

Gintarė iš "Baltos Avelės"

Nuotraukos viršuje ir apačioje kairėje - Giedrė Jokubė // Apačioje dešinėje - Mantas Gričėnas

Kokios naujos vestuvių tendencijos ryškėja ir vyraus 2022 metais?

 • Pagrindinis matomas skirtumas, lyginant su 2021-aisiais yra svečių skaičius. Jei šiemet visi buvome pesimistai ir šventėme mažose kompanijose, kitąmet mano klientai pasiryžę party hard ir kviečia daug daugiau svečių (vidurkis 60 asmenų).
 • Taip pat, vis lengviau klientams pristatyti laisvos formos šventes be vedėjo, be banketo tipo vakarienės, su daug laisvės.
 • Gyvo garso koncertas bus must dalykas šventėje!


Kokios tendencijos išliks?

Vis dar aktuali boho stiliaus tematika, natūralumas, modernus lietuviškumas. Išliks ir įsitvirtins kitokių/neoficialių ceremonijų poreikis, nes vis daugiau jaunųjų vienas kitam prisiekti nori šventės vietoje, visų svečių akivaizdoje.


Kokių tendencijų nebeliks?

 • Pamažu išnyksta poreikis dovanoti svečiams mažas dovanėles - kalbame su savo poromis ir diskutuojame apie tai, kad visa šventė yra didelė dovana dalyviams, o kelis eurus kainuojanti smulkmena kartais nukeliauja tiesiai į šiukšlių dėžę.
 • Taip pat sparčiai nyksta poreikis puošti bažnyčias ar gerti tik grynus alkoholinius gėrimus - visi ėmėme vertinti barmenus ir jų nešamą naudą.
 • Mūsų klientų tarpe realiai nyksta vedėjo poreikis, aktyvios programos, žaidimai.
 • Nykstanti tendencija yra statiška šventė su sedėjimu už stalo.


 Jūsų TOP3 patarimai poroms planuojančioms vestuves:

 1. Renkantis paslaugų teikėjus atsižvelkite į jų portfolio ir rinkitės specialistą pagal tai, ką/kaip jis daro, o ne pagal tai, kaip norėtumėt, kad jis darytų
 2. Mažiau yra daugiau. Ypač kalbant apie riboto biudžeto šventes. Pavyzdžiui, geriau vienas profesionalus fotografas nei du nežinomi fotografas ir operatorius. Atsisakykite nebūtinų dalykų (nuomota mašina, bažnyčios dekoras, vidurnakčio pramogos) ir tuos pinigus paskirkite esminę vertę sukursiantiems profesionalams.
 3. Jei planuojate patys, nebijokite nusipirkti kelių konsultacijų pas planuotoją, kurių metu susižiūrėsite scenarijų, biudžetą ir jausitės saugūs. Na, o jei dirbate su planuotoja, tuomet tiesiog PASITIKĖKITE ja.

Živilė iš "Noriu Ženytis"

Nuotrauka kairėje - Reda Jokymaitytė // Dešinėje - Martynas Musteikis

Kokios naujos vestuvių tendencijos ryškėja ir vyraus 2022 metais?

 • Jeigu praėjusiais metais mobilus baras buvo ne visur, tai 2022 metais mano visi klientai samdo barmeną.
 • Kita tendencija - jaukesnės šventės, su mažesniu skaičiumi žmonių, humanistinėmis ceremonijomis, be vedėjų. Galbūt restorane ar gamtos apsuptyje su minimaliu furšetu ir be nakvynės ar trankių šokių. Tokio koncepto švenčių vis daugėja ir man tikrai džiugu dėl to. 
 • Be to, tarp būsimų jaunųjų vyrauja tendencija - “būti savimi”, t.y. Daryti individualią šventę, pagal save, savo pomėgius. Jeigu jaunieji mėgsta skaityti knygas, tai galbūt jų dekore vyraus knygų fragmentai. Jeigu jie pašėlę Hario Poterio filmo mėgėjai - vestuvėse galite rasti filmo akcentų. Ir nesvarbu, kad visi tuo metu boho dekorą renkasi. Būsimi jaunieji kuria šventę apie save. Manau, kad tai savotiška “mada”. 


Kokios tendencijos išliks?

 • Vis tiek vis dar liks vestuvių vedėjai, nors minėjau, kad daugėja vestuvių be jų.
 • Išliks tendencija “nustebinti svečius” - jaunieji vis dar nori įdomių, kitokių sprendimų šventės, kurių galbūt nėra matę artimieji.
 • Vis dažniau rinką užkariaus minimalios vestuvės, o tie, kurie darys “balius” investuos į žinomus atlikėjus, vedėjus, efektus ir t.t. 
 • Vis labiau bus vertinamas video turinys - jis ne visada buvo toks svarbus, bet gali nutikti ir taip, kad vestuvių filmukas bus vertinamas labiau negu nuotraukos. 


Kokių tendencijų nebeliks?

 • Nebeliks jauniesiems poreikio vedėjo su “daug žaidimų”. Vis dažniau vedėjas vertinimas ne pagal tai, kokie žaidimai jo programoje, o pagal jo charizmą, komunikabilumą, patirtį, komunikaciją. 
 • Manau, kad ugnies šou ir fejerverkai - jau krenta iš rinkos. 
 • Tikiu, kad kitais metais (pagaliau!) nebeliks jaunųjų, kurie patys dekoruos savo vestuves. Vienu metu buvo “mada” patiems pasipuošti sodybą, bet nuotakų patirtis įrodė, kad visiškai neverta taip daryti tiek finansiškai, tiek dėl išeikvoto laiko ir energijos. 


 Jūsų TOP3 patarimai poroms planuojančioms vestuves:

 1. Susidėlioti prioritetus, kas jums svarbu vestuvėse - vakarėlis, dekoras, įvaizdis, įamžintos akimirkos - ir pagal tai dėlioti biudžetą. 
 2. Jeigu negalite sau leisti planuotojos ar koordinatorės, prieš pradėdami planuoti vestuves, nusipirkite vestuvių planuotojos konsultaciją. 
 3. Sekite instagrame fotografus, operatorius, planuotojas, vedėjus - galėsite pamatyti realias šventes, užkulisius, pasisemti naujų idėjų ar išgirsti naudingų patarimų.

Justina iš "Piktas Keksas"

Nuotrauka kairėje ir viršuje dešinėje - Lapė baltoji // Dešinėje apačioje - RADìì photography

Kokios naujos vestuvių tendencijos ryškėja ir vyraus 2022 metais?

 • Jaunieji pasiilgę savo artimųjų šeimos narių bei geriausių draugų, susibūrimų ir šokių iki ryto - pradeda skirti labai daug dėmesio kokybiškai vakaro programai. Ir tai susiję ne tik su vakaro veikla, bet ir su maistu, dekoracijomis, gėrimais. Nori savo šventei suteikti kaip įmanoma kokybiškesnį prieskonį. Renkasi profesionalus, renkasi kokybę, o ne kiekybę, taip leisdami svečiams patirti labai daug įspūdžių.
 • Taip pat vis daugiau jaunųjų pagaliau atsigręžia ir į save, savo norus ir vis mažiau bando įtikti savo svečiams. Pradeda šventes planuoti apie save, apie savo pomėgius ir vertybes. 
 • Šventės darbo dienomis niekam nebebus naujiena. Ar tai bus pirmadienis, ar trečiadienis - tai tikrai nesukels daug papildomo streso nei svečiams, nei jaunavedžiams. Neabejoju, kad tai taps įprastu dalyku ir po penkerių metų. 
 • Viena iš tendencijų, kurios daug metų bijojo jaunieji - ryškios spalvos vestuvėse. Ryškios gėlės, dekoras, ryškios spalvos akcentai. Tai tampa tarsi gyvenimo šventimo simboliu. Pasauliui vis neišsikapstant iš pandemijos, niūrių naujienų ir nežinios - ryškios spalvos išblaško blogas mintis ir primena, kad tądien reikia švęsti ne tik dviejų žmonių meilę, bet ir gyvenimą. 


Kokios tendencijos išliks?

 • Jau 2020 metais drąsiai pradėjus šventes rengti lauke, atviroje erdvėje - ši tendencija išliks. Didžioji dauguma jaunavedžių nori atvirų erdvių, kad svečiai jaustųsi saugesni. Kelerių metų praktika jau tapo įpročiu ir poros nebesibaimina šventės rengti parke, močiutės sodybos kieme ar kitose renginių vietose po atviru dangumi.
 • Taip pat švenčių planavime išliks vienos dienos šventės be nakvynės. Kai pasilinkminę svečiai grįžta į namus. 
 • Į Lietuvą atėjęs boho stilius atsinešė su savimi žemės spalvų dekoro gamą, kuri išliks ir 2022 metais vestuvėse. Žemės spalvos - smelinė, rudos ir rusvos atspalviai, pieno balta, samanų žalia, eukalipto žalia, terakota. 


Kokių tendencijų nebeliks?

 • Manau, kad nebeliks fejerverkų šou, kadangi vis daugiau šventės vietų draudžia teritorijoje naudoti pirotechnika dėl aplinkos apsaugos, fejerverkai pasitrauks kuriam laikui į šoną. 


 Jūsų TOP3 patarimai poroms planuojančioms vestuves:

1. Neleiskite svečiams dirbti. Jie, kaip ir Jūs, laukia Jūsų šventės. Tėveliai ir šeima kartais jaudinasi labiau net už Jus. Todėl leiskite artimiesiems jaudintis iš laimės ir džiaugsmo, o ne dėl nepadarytų darbų, dėl kaistančio šampano butelių bagažinėje, pamirštų žiedlapių gėlių salone ar subliuškusio torto jų automobilyje. Taip, jie sakys, kad jiems juk "nesunku", tačiau patikėkite, tądien emocijos, geri prisiminimai ir juokas yra svarbiau! 

2. Pasirašinėkite sutartis! Vis dar socialiniuose tinkluose tenka pamatyti liūdnų istorijų apie vienus ar kitus paslaugų teikėjus, kurie neįvykdo savo sutartų paslaugų, o vėliau pasirodo, kad abi šalys neturi paslaugų teikimo sutarties. 

3. Atsirenkant komandos narius, jeigu tai darote patys, atidžiai išstudijuokite visą informaciją apie juos internete, ieškokite atsiliepimų, susitikite su jais. O pasirinkę paslaugų teikėją - jais pasitikėkite. Tikrai visi mes siekiame bendro rezultato - įsimintinos jūsų šventės, įspūdingų akimirkų bei įgyvendintų jūsų svajonių. Pasitikėjimas, komunikavimas ir pagarba - tai yra pamatas rezultatui.

Gabrielė ir Agnė iš "Ant sparnų"

Nuotraukos - Kristina Juodvalkienė Photography

Kokios naujos tendencijos ryškėja ir vyraus 2022 metais?

 • Sulig kiekvienais metais jaunieji vis mažiau bijo rinktis savo vestuvių šventei darbo dieną ar sekmadienį. Tokių švenčių procentas pas mus sudaro virš 30%, ir jis yra didesnis nei 2021 metais. 
 • Vis dažniau nuotakos prašo, o ir mes patariame rinktis gaivų, skaistų, neapkrautą makiažą, kuris dabar yra ne tik madingas, bet ir nuotraukose atrodo daug natūraliau, ir tuo pačiu žaviau, nei sunkus makiažas, su daug potepių ant vokų ir lūpų.
 • Vestuvių planuotoja tapo nebe prabangos ženklu, o būtinybe toms poroms, kurios nori išvengti vestuvių planavimo klaidų, sutaupyti savo brangų laiką ir neeikvoti nervų ląstelių.
 • Dar neseniai didelė naujiena Lietuvoje buvo simbolinė, kitaip vadinama - humanistinė ceremonija. Kiekvienais metais susilaukiame vis daugiau porų, kurios renkasi tokį santuokos ceremonijos būdą, vietoj civilinės metrikacijos skyriaus ar bažnyčios.
 • Jaunieji vis mažiau renkasi "statinę" fotografiją. Mieliau renkasi reportažą.

 

Kokios tendencijos išliks?

 • Nors ir vis laisviau vestuvės vyksta be vestuvių vedėjo, mes nemanome, kad vedėjo samdymas, kaip tendencija, išnyks, nes tai turbūt yra įaugę iš senų laikų, kad toks žmogus yra būtinybė. 
 • Taip pat manome išliks tendencija vestuvių įvaizdžius rinktis vis drąsesnius ir įvairesnius. Juoda odinė striukė šalia nuotakos suknelės, ar įdomi skrybėlė, o gal juoda vestuvinė suknelė? Pasaulis laisvėja, vestuvių tendencijos taip pat drąsėja ir darosi vis labiau įdomesnės ir unikalios.
 • Nors populiarėja el. kvietimai, mes tikrai nemanome, kad išnyks fizinių kvietimų poreikis. 

 

Kokių tendencijų nebeliks?

Dar nėra labai drąsu tai ištarti, bet panašu, kad socialinių tinklų ir interneto dėka, nuotakos gebės pasirinkti teisingus patarimus savo šventės planavimui, ir atsisakys dekoruotis šventę pačios, ar įdarbinti koordinuoti visą šventę savo liudininkus.

 

 Jūsų TOP3 patarimai poroms planuojančioms vestuves:

 1. Pirmiausia prieš pradedami planuoti šventę, pasidarykite rinkos analizę, kokios kainos joje vyrauja, ir tik tuomet įsivertinę savo idėją, šventės formatą ir svečių skaičių, nusistatykite, kiek biudžeto galite skirti savo šventei. 
 2. Nepasikliaukite aklai draugių, tetų ar forumų patirtimi, nuomonėmis ir komentarais, nes tai gali visiškai neatitikti jūsų lūkesčių ar pasaulėžiūros.
 3. Leiskite sau atsipalaiduoti šventės dieną, ir jei jau visi darbai atlikti, šventės dienai pasisamdykite koordinatorę, kuri padės įgyvendinti visą šventės planą ir darbus, taip nuimdama stresą jums.

Marta ir Rūta iš Marubella Vestuvės

Fotografai - Karina ir Gintas

Kokios naujos tendencijos ryškėja ir vyraus 2022 metais?

 • Šventės tampa vis asmeniškesnės, jaunieji ieško vis daugiau originalių sprendimų.
 • Labai populiarėja humanistinės tuoktuvių ceremonijos ar ceremonijos pagal senąsias Baltų tradicijas. Tokios ceremonijos vis dar yra neįprasta, tačiau palieka gilų prisiminimą apie pačią ceremoniją, kuri ir yra svarbiausia šventės dalis. Pageidavimų turėti tokias ceremonijas kasmet sulaukiame vis daugiau ir, manome, kad tai bus itin populiarus akcentas ir 2022 metais. 
 • Kalbant apie dekorą, pastebime, kad klientai vis dažniau renkasi minimalistinį dekoro variantą, kuriame vyrauja žaluma ir natūralumas, pastelinės spalvos. 
 • Jaunųjų aprangos ateinantį sezono, ko gero, išlaikys modernaus minimalizmo stilių. Vis daugiau vyrų atsisako tradicinių spalvų (juoda, tamsiai mėlyna) kostiumo ir renkasi modernesnius variantus. Nuotakų suknelės taip pat vis dažniau būna minimalistinės, modernios, nebijant atsisakyti standartinių spalvų, derinamų aksesuarų ar avalynės. 


Kokios tendencijos išliks?

 • Nors gana stipriai ryškėja mažesnių, individualesnių švenčių bumas, tačiau visgi, šventės su nakvyne, vis dar yra vyraujantis vestuvių šventės formatas, kuris, ko gero, išliks ir ateinantį sezoną.
 • Tikrą populiarumo viršūnę pasiekusi mobilaus baro paslauga taip pat išliks ateinantį sezoną, kadangi dažnai tai šventę pagyvina ne tik kaip paslauga, bet ir kaip papildoma pramoga svečiams
 • Taip pat, pasitaiko klientų, kurie savo šventę rengia be vakaro vedėjų, tačiau šį paslauga vis dar išliks viena populiariausių.  


Kokių tendencijų nebeliks?

 • Vis daugiau klientų atsisako popierinių kvietimų, juos pakeisdami elektroniniais kvietimais arba individualiai sukurtais web puslapiais, kuriuose yra talpinama visa su švente susijusi informacija.
 • Taip pat, akivaizdžiai mažėja švenčių, kuriose yra minimos tradicijos (puokštės metimas, šeimos židinio perdavimas). Teigti, kad visų šių tendencijų nebeliks, negalime, nes visų žmonių norai, požiūriai yra skirtingi, tačiau tarp savo klientų matome būtent šių dalykų ryškų sumažėjimą. 


 Jūsų TOP3 patarimai poroms planuojančioms vestuves:

Pirmas ir vienintelis dalykas, ko norime nuoširdžiai palinkėti, tai drąsos būti savimi, net tuomet, kai atrodys, kad „juk taip niekas nedaro“, nes tai padaryti ir galit galbūt tik jūs!

Tačiau, jei visgi reiktų išskirti 3 svarbiausius patarimus, tai būtų:

 1. Ceremonijos pasirinkimas – turbūt svarbiausia visos šventės dalis ir esmė, tad labai svarbu, pasirinkti ceremoniją, kuri būtų jums ir apie jus. Visai nesvarbu, ar tai bažnytinė, ar išvažiuojamoji, ar humanistinė ar kt. – svarbiausia, kad tai būtų priimtina ir artima jums, o ne jūsų mamai, močiutei, draugei ar pan. 
 2. Tradicijos – nei viena nėra privaloma ar būtina, jei nejaučiate, kad to norite, ar kad tai yra jums artima. Be filmuose matyto pirmojo šokio ar puokštės metimo, jūsų šventė tikrai nebus mažiau svarbi ar įdomi. Be to, visada galima sugalvoti savo tradicijų ar pramogų, kurios bus tik apie jus.
 3. Jaunųjų apranga – šventės dieną, žinoma, labiausiai norisi atrodyti gražiai, tačiau labai svarbu renkantis aprangą atkreipti dėmesį ir į tai, kaip su ja jaučiatės, ar yra ganėtinai patogu. Tikrai svarbu pasirinkti tokius kostiumų/suknelių modelius ir medžiagas, kurios nekeltų šventės dieną papildomo streso.

taigi apibendrinant, panašu, kad vestuvės asmeniškėja, drąsėja ir kokybiškėja. Mobilus baras bei gyvos grupės taps neatsiejama vestuvių dalimi, dažnės vestuvių be vedėjų ir griežtų programų, laisvės ceremonijos, o fejerverkai bei popieriniai kvietimai pamažu išnyks.

o aš nuo savęs linkiu nepamiršti atsispausdinti nuotraukų!