Vestuvėms skirtuose forumuose nuotakos gana dažnai diskutuoja, ar privaloma užsakyti maistą ne tik šventės svečiams, bet ir personalui, tokiam, kaip fotografai, vedėjai ir pan. Nuomonės dažniausiai išsiskiria. 

  • Vienoje stovykloje pasisakoma už tai, kad tikrai nereikia - juk už paslaugas ir taip sumokėta, tad paslaugų teikėjai tikrai gali pasirūpinti ir savo maitinimu. 
  • Kita nuomonė visiškai priešinga - žinoma, kad reikia - paslaugų teikėjai dirba ilgas valandas, dažnai be jokių pertraukų, atiduoda visas savo jėgas, kad šventė vyktų sklandžiai ir kad klientai galėtų ja džiaugtis. Juk paslaugų teikėjai yra tokie patys žmonės, su žemiškais poreikiais, tarp jų ir būtinumu laiku pavalgyti bei atgauti jėgas.


Prisipažinsiu, kad man asmeniškai tikrai malonu, jei po ilgo fotografavimo yra galimybė pavalgyti ko nors šviežiai pagaminto, iš lėkštės ir ramiai atsisėdus (dažniausiai prie atskiro stalo su kitu personalu). O svarbiausia - tokia rami atokvėpio valandėlė, trunkanti apie 20 minučių, išeina į naudą visiems, ypač jauniesiems - per tą trumpą laiką visas personalas turi galimybę ne tik pailsėti, bet ir susipažinti, pabendrauti ir toliau jau ne kaip atskiri paslaugų teikėjai, o kaip VIENA KOMANDA, tęsti darbą. 


Mano nuomone, tokio dalyko kaip privaloma ar neprivaloma tikrai nėra. Paslaugų teikėjai yra suaugę žmonės, kurie žino, kur važiuoja, kiek laiko dirbs, koks bus tempas, ir bent jau aš asmeniškai visada pasirūpinu, kad turėčiau su savimi vandens visai dienai ir užkandžių, kad pasistiprinčiau. Mano vestuvių fotografavimo sutartyje punkto dėl privalomo mano maitinimo nėra, tačiau net ir be jo per 8 fotografavimo metus pasitaikė tik keletas atvejų kad maitinimu nebuvo pasirūpinta.


Tik yra vienas BET. Nors ir stengiuosi visada įspėti iš anksto, bet būna ir tokių atvejų, kad pora turėdama kuo geriausius ketinimus man užsako gardų kepsnį, o aš esu VEGETARĖ. Tad galiausiai arba lieku nevalgiusi, o pora už tą kepsnį vis tiek moka, arba virtuvėje reikia paprašyti, jei dar ne vėlu, kad to kepsnio į lėkštę nedėtų ir paliktų tik garnyrą (nors pora moka kainą už kepsnį, o ne kaip už šaukštą salotų).


Tad labai paprastas PATARIMAS, kuris padės visiems jaustis gerai - prieš užsakant maitinimą personalui, perklauskit, ar tie žmonės viską valgo.

Ir dar vienas patarimas, skirtas, už maitinimą atsakingam personalui. Dažniausiai visas procesas vyksta taip - prioritetas skiriamas šventės svečiams, kurių yra kelios dešimtys, tad kol jiems tiekiamas maistas, fotografai ir kiti šventės tiekėjai tiesiog laukia ir švaisto laiką. Ir tik tada, kai atnešamas maistas šventės dalyviams, maistas patiekiamas tiekėjams. Kadangi jie maistą gauna paskutiniai, tai turi valgyti paskubomis, kad galėtų kuo greičiau tęsti darbą. Mano akimis, gerai organizavus procesą, patiekti maistą šventės tiekėjams užtruktų tik kelias minutes, nes jų yra nedaug, tokiu būdu jie ramiai pavalgytų pirmieji, o jų pietų pertraukos šventės dalyviai net nepastebėtų.  


Smagaus planavimo!


Su šypsena

Kristina Chéri