VESTUVĖS - YPATINGAS ĮVYKIS, TAD JŪSŲ VESTUVIŲ FOTOSESIJA TURI BŪTI SMAGUS NUOTYKIS, O NE STRESO KUPINA PATIRTIS!

Vestuves fotografuoju 8 metus ir pastebėjau šias tendencijas:

 • dauguma porų prieš fotosesiją man sako, kad nemėgsta fotografuotis ir yra negotogeniški;
 • teiraujasi, kur fotografuotis, kad nuotraukos būtų gražios
 • vien jaunųjų fotosesijai linkę skirti 2-3 ar net daugiau valandųPažįstama? Tuomet šis mano tinklaraščio įrašas kaip tik jums! Žemiau dalinuosi keletu savo patarimų, kaip pasiruošti vestuvinei fotosesijai, kad buvimas prieš objektyvą visą dieną ne tik kad nekeltų streso, bet būtų malonus.

Tačiau prieš tai noriu pasakyti, kad, mano nuomone, vestuvių nuotraukos turi būti tokios, kuriose pasakojama jūsų istorija, o po daugelio metų jos primintų tos ypatingos dienos emocijas, juokingus ar jautrius nutikimus, detales, kurios taip lengvai praslysta pro akis. Vestuvių dieną vyksta tiek įvykių, kad jaunieji daug ko net nepastebi, o peržiūrėdami nuotraukas ne tik kad sugrįžta į vestuvių dieną, tačiau netgi naujai pamato, kas gi tą dieną vyko. Mano nuomone, vestuvių nuotraukos turėtų būti kai kas daugiau nei vestuvinė poros fotosesija. Ir nors jaunieji yra vestuvių pagrindiniai herojai, vestuvėse dalyvauja daug mylimų žmonių, kurie yra svarbūs jauniesiems, o pati šventė dažniausiai vyksta visą dieną, tad, mano įsitikinimu, būtent tos dienos istorija bei dinamika ir turėtų būti perteikta nuotraukose.

 • PATARIMAS NR.1 - NETAUPYKITE SAVO STILIUI IR ĮVAIZDŽIUI

Atidžiai rinkitės specialistus, kurie jus puoš. Nuo šių specialistų kompetencijos labai priklauso, kiek fotogeniški jūs būsite nuo ryto iki vakaro. Jei susiduriate su sunkumais renkantis aprangą ir aksesuarus, pasitarkite su profesionaliais stilistais. Visų pirma, dėl to, kad stilistai sutaupys ne tik daug jūsų laiko, skirto paieškoms, tačiau ir pinigų. Labai svarbu, kad poros apranga derėtų ne tik tarpusavyje, tačiau ir būtų suderinta su aplinka ir šventės tematika (boho, rustic, klasika, urban ar kt.). Investuokite į nuotakos makiažą ir šukuoseną. Dažnai nuotaiką ir nuotraukas sugadina "išlindęs" veido blizgesys, per ryškus makiažas, kuris atrodo nenatūraliai ir iškraipo bruožus, veido ir kaklo odos atspalvių skirtumai, subėgęs makiažas, nelygus lūpų kontūras ar dar net neįpusėjus šventei krentantys plaukų segtukai. Nepamirškite jaunikio grimo. Tikiu, kad šioje sferoje KAINA lygu KOKYBEI, nes į ją įeina ne tik specialisto darbo kaina, bet ir naudojamų priemonių savikaina. Tik būdami 100 procentų patenkinti atvaizdu veidrodyje, galėsite atsipalaiduoti prieš objektyvą, o šypsena natūraliai papuoš jūsų veidą. ​Patariu pasidaryti bandomąjį makiažą ir šukuoseną. Pavyzdžiui, priešvestuvinei fotosesijai.


 • ​PATARIMAS NR.2 - VESTUVIŲ DIENOS LAIKĄ PASKIRSTYKITE PROTINGAI - OPTIMALI JAUNŲJŲ FOTOSESIJOS TRUKMĖ BENDRAI - NE ILGIAU KAIP 1-2 VALANDOS

Iš pokalbių su poromis susidarė įspūdis, kad organizuojant vestuves, jaunųjų fotosesija yra vertinama, kaip ta dalis, kurią REIKIA atidirbti dėl gražių kadrų. Poros kartais yra pasiryžusios fotosesijai skirti net 3-4 valandas! Aš asmeniškai bandau nuo to atkalbėti, nes, mano nuomone, vestuvės - ne fotosesija. Tai dviejų artimų žmonių, dviejų šeimų sąjunga, kurią reikia švęsti nuo pirmosios tos dienos minutės. Tai neturi tapti stresingu įvykiu, varginti poros, o juo labiau svečių, todėl dalį fotosesijos galima daryti prieš vakarinės dalies pradžią (tam skirti iki 1 valandos), o dalį jau pačioje šventės vietoje po vakarienės. Jei jūsų vestuvių diena bus saulėta, patartina apie 30 minučių skirti fotosesijai saulei leidžiantis - tobulos nuotraukos magiškoje šviesoje garantuotos! Tegu kiekviena sekundė būna šventė, nebesirūpinkite sumuštiniais ar šampanu. Visais organizaciniais reikalais turi būti pasirūpinta dar iki vestuvių, o šventės dieną pravartu turėti profesioanlų koordinatorių. Ir netgi, jei kas nors nesigauna pagal planą, su šypsena improvizuokite. Patikėkite - šie prisiminimai jums bus patys smagiausi! 

 • ​PATARIMAS NR.3 - BŪKITE SAVIMI, FOTOSESIJAI SUGALVOKITE VEIKLOS!

Tą dieną neapsimetinėkite tuo, kuo nesate. Nepabijokite rodyti savo jausmų vienas kitam, būkite akimirkoje vienas su kitu, o ne su fotografu - apsikabinkite tarsi ilgai nesimatėte, pasivaikščiokite susikibę už rankų, pašokite, pabėgiokite, jeigu tai apie jums artima! Kuo jūs būsite natūralesni, kuo labiau džiaugsitės ta diena, vienas kitu ir jus supančiais žmonėmis, tuo nuotraukos bus gyvesnės, dinamiškesnės, o likę prisiminimai kupini emocijų.

Labai svarbu jūsų kūno kalba:

 • Jaunikis neturėtų užmiršti, kad turi ne vieną, o dvi rankas, kuriomis galima apkabinti nuotaką. O apkabinti ją galima per juosmenį, uždėti rankas ant alkūnių ar rankų pečių lygmenyje. Galima nuotaką apglėbti tarsi jai būtų labai šalta ar norėtų ją apsaugoti nuo visų pasaulio blogybių.
 • Nuotaka gali jaunikį apkabinti per juosmenį, apsivyti kaklą rankomis, priglusti iš šono ar nugaros ir padėti galvą ant peties, prisiglausti prie krūtinės. Bučiniai skirti ne tik lūpoms. Galima pabučiuoti į kaktą, smilkinį, kaklą.
 • Galima, kaip aš vadinu, tiesiog pasijuokti vienas kitam į šypseną.
 • Jei galeriją norite papildyti linksmomis ir dinamiškomis nuotraukomis, pašnibždėkite vienas kitam į ausį ką nors malonaus, linksmo, netikėto.
 • Parepetuokite savo šokį. Jei apranga leidžia, žaismingai pajudėkite - jaunikis gali pakelti nuotaką į viršų, apsukti ratu.
 • Augintiniai ar bendra veikla fotosesijose visada įneša teigiamos energijos. 


 • PATARIMAS NR.4 - VESTUVINEI FOTOSESIJAI RINKITĖS NE DAUGIAU KAIP 2 LOKACIJAS

Dar vienas klausimas, kuris dažna neramina poras - KUR FOTOGRAFUOTIS? Ir nors vieta svarbu, pačios svarbiausios nuotraukos sudedamosios dalys be kurių ji prarastų savo grožį, yra 3:

 • EMOCIJA
 • ŠVIESA
 • KOMPOZICIJA

Žinoma, prabangūs rūmai, gražūs parkai ir kraštovaizdžiai tikrai prideda nuotraukoms grožio. Vis tik pats svarbiausias dalykas nuotraukoje - esate JŪS ir JŪSŲ NUSITEIKIMAS. Jei norite nuotraukų skirtingoje aplinkoje, PADĖLIOKITE MARŠRUTĄ TAIP, KAD VISKAS BŪTŲ PAKELIUI, ir kad šventės nereikėtų leisti automobilyje, o juo labiau kamštyje! Svarbu, kad jūsų apranga ir stilius derėtų prie aplinkos, tad nusiųskite fotografui savo rūbų, planuojamos šukuosenos ir makiažo, papuošalų, batų ir kitų aksesuarų nuotraukų. Jei turite išsisaugoję Pinterest įdėjų, drasiai jomis pasidalinkite su savo fotografu. Išsakykite fotografui savo lūkesčius dar gerokai prieš šventę, nusiųskite patinkančių kadrų pavyzdžių (tiek to fotografo, kurį pasamdėte, tiek kitų fotografų darbų). Jau ne kartą pasitvirtino tai, kad klientams patinka kokia nors nuotrauka, bet jie nežino, kas joje jiems taip įstrigo, o juo labiau, kaip tokį kadrą padaryti. Tačiau patyręs fotografas tikrai žino. Tai jokiu būdu nereiškia, kad jis puls kopijuoti, ką pamatė. Tiesiog jam bus gerokai aiškiau, kokie jūsų lūkesčiai.

 • PATARIMAS Nr.5 - NEPOZUOKITE FOTOGRAFUI, KAI JIS TO NEPRAŠO!

Jei akies krašteliu pastebėjote, kad fotografas nusitaikė į jus ir jums nieko nesako, tiesiog išlikite savimi, tęskite tai, ką darėte ir jokiu būdu neatsisukite į objektyvą. Jei fotografas fotografuoja, greičiausiia jis pamatė jus taip, kaip tą akimirką atrodote gražiausiai! Reikia nepamiršti, kad profesionalus fotografas supranta apie šviesą, išmano apie kompoziciją, žino, kokiu kampu fotografuoti, kad būtų paryškinti privalumai, o net ir buitinė aplinka įgautų visai kitą pavidalą. Pasitikėkite savo fotografu! Svarbu suprasti ir tai, kad yra didelis skirtumas, ką "mato" objektyvas, o ką žmogaus akis.


Aš dažnai sakau - mados praeina, prisiminimai išlieka, todėl, jei jums svarbu, kad JŪSŲ VESTUVIŲ NUOTRAUKOS primintų, ne tai, kokia vestuvių fotografija tuo metu buvo madinga, o tai, kokia buvo JŪSŲ VESTUVIŲ DIENA ir JŪS PATYS, ieškokite tokio vestuvių fotografo, kuriam rūpi ne jo portfolio, o jūsų prisiminimai!


O aš savo ruožtu linkiu smagaus planavimo, plačių šypsenų ir, žinoma, MĖGAVIMOSI AKIMIRKA!


Nuoširdžiai jūsų,

Kristina Chéri