Nusprendėte atsispausdinti savo vestuvių nuotraukas? Tuomet, KO GERO, susidūrėte su klausimu, ką gi pasirinkti - foto albumą ar foto knygą, ir kodėl taip skiriasi jų kainos? Spausdinti patiems ar užsisakyti iš fotografo? kad būtų lengviau apsispręsti, pateiksiu pagrindinius foto knygų ir foto albumų skirtumus, jų pliusus ir minusus, ir labai tikiuosi, kad ši informacija pravers priimti teisingą sprendimą.

Foto knyga

PLIUSAS

 • Galima atspausdinti daugiau puslapių ir sutalpinti daugiau nuotraukų, nes dėl nedidelio popieriaus storio foto knygos yra lengvesnės.


MINUSAI

 • Foto knygų gamyboje naudojama skaitmeninė spauda ir jai skirtas plonesnis popierius, tad nuotraukos atrodys ne tokios ryškios, kaip spausdinant ant profesionalaus foto popieriaus.
 • Foto knygų lapai greičiau susilanksto, juos sunkiau vartyti, greičiau nukenčia puslapių kampai.
 • Dėl lapų plonumo, kad ir nežymiai, tačiau gali persišviesti kitoje lapo pusėje atspausdinta nuotrauka.
 • Foto knygose, net ir pasirinkus panoraminį popierių, kiekviename atvarte yra gana žymi lenkimo linija, dėl kurios, atspausdinus nuotraukas per visą atvartą, nukenčia bendras vaizdas, ypač, jei per vidurį yra žmonių veidai. 


Foto albumas

PLIUSAI

 • Didžiausias privalumas yra tas, kad foto albumų gamybai naudojamas specialus foto popierius, kuris leidžia atvaizduoti platesnę spalvų paletę ir ryškumą, dėl to atspausdintos nuotraukos atrodo tarsi "gyvos".
 • Kadangi foto popierius yra papildomai klijuojamas ant kartono, lapai nepersišviečia.
 • Dėl specialios gamybos technologijos ir gamybos precese naudojimų kokybiškų medžiagų, foto albumai yra atsparesni dėvėjimuisi, blukimui, tad net ir po daugelio metų atrodys labai gerai.
 • Foto albumų labai yra stori, todėl jie nesilanksto, o juos vartyti labai patogu ir malonu.
 • Kiekvienas foto albumo atvartas turi tik nežymią lenkimo liniją, todėl nuotraukos, atspausdintos per visa atvartą atrodo tikrai įspūdingai.


MINUSAS

 • Dėl to, kad foto albumų lapai storesni, nepatartina gaminti storesnių nei 60 puslapių fotoalbumų, tad į foto albumą galima sutalpinti mažesnį kiekį nuotraukų (70-100) nei į foto knygą, kurią galite gaminti nors ir iš 100 puslapių.


Apibendrinant, nors ir foto knyga, ir foto albumas turi savų pliusų ir minusų, aš asmeniškai rinkčiausi foto albumą, nes vertinu kokybę ir ilgalaikiškumą. Savo klientams siūlau ir gaminu tik foto albumus, kuriuos spaudinu ne Lietuvoje.

ar savo nuotraukų spausdinimu rūpintis patiems ir sutaupyti, ar palikti šį darbą fotografams?

Kadangi teko sumaketuoti ir užsakyti ne viena foto albumą - aš pati, jei tai būtų pirmas mano užsakomas foto albumas, net nedvejodama investuočiau ir atiduočiau šį darbą atlikti fotografui. Kodėl? Štai keletas argumentų:

 • Albumo maketavimas, darant tą pirmą kartą, užtrunka nemažai laiko - reikia išsirinkti spaustuvę, lyginti kainos ir kokybės santykį, ir vis tiek galutiniame rezultate nėra aišku, ką gausite. Be to, reikia įvaldyti skirtingas spaustuvių maketavimo programas, apsispręsti dėl nuotraukų išdėstymo, popieriaus tipo, viršelio medžiagos, spalvos, šrifto ir pan., ir tą paprastai reikia padaryti žvelgiant į kompiuterio ekraną. Kitaip sakant, jei ši veikla jums neteikia malonumo, tuomet sutaupyti pinigai nedžiugins.
 • Fotografai, kurie siūlo foto albumus, paprastai būna jau išbandę ne vieną variantą ir turi pasigaminę realius pavyzdžius, kuriuos rekomenduoja, ir kuriuos galite gyvai pavartyti bei lengviau apsispręsti.  
 • Fotografai naudoja specialias dizaino programas, skirtas būtent albumų kūrimui ir maketų suderinimui su klientais, tad visas procesas yra labai patogus klientui.
 • Ir svarbiausia, fotografas, kuris įamžino jūsų vestuves gali gana taikliai atrinkti nuotraukas į foto albumą, kad būtų papasakota visa jūsų vestuvių dienos istorija, o jums teliks atlikti minimalias korekcijas - taip sutaupysite nemažai laiko tiek svarstydami, kurias nuotraukas įtraukti į foto albumą, tiek sukdami galvą, kaip jas išdėstyti puslapiuose. 

kada geriausia atispausdinti foto albumą?


Tą patarčiau padaryti iškart vos tik gaunate nuotraukas, nes mano patirtis rodo, jog kuo ilgiau atidėliosite, tuo didesnė tikimybė, kad foto albumo taip ir neatsispausdinsite. O atidėliojama būtent dėl to, kad foto albumo maketavimas ir užsakymas savarankiškai reikalauja nemažai laiko ir atitinkamo nusiteikimo.


Tad, jei jau turite savo vestuvių nuotraukas iki šiol jų neatsispausdinote, geriausia diena tą padaryti yra šiandien! Juk taip patogu ir smagu parodyti savo vestuvių nuotraukas užsukusiems svečiams tiesiog duodant jiems pavartyti kokybišką foto albumą, o ne ieškant vestuvių nuotraukų kompiuteryje ar debesyse. Juo labiau, kad skirtingi ekranai skirtingai atvaizduoja spalvas ir kontrastą, o spausdintos nuotraukos yra būtent tokios, kokias savo ekrane matė fotografas.


Su šypsena

Kristina