"Geriausias dalykas, kuris laiko šiame gyvenime - tai turėti vienas kitą" - Audrey Hepburn

Pagaliau ir atėjo ta diena - susižadėjote! Sveikinu! Tikiu, kad jūsų galvoje, ko gero, dabar vyksta šiokia tokia sumaištis ir kyla daug klausimų:

 • kokių vestuvių norėtumėte - didelių, mažų ar tik dviese?
 • kada?
 • Lietuvoje ar užsienyje?
 • mieste ar gamtoje?
 • kokios norėtumėte ceremonijos?
 • norite dekoro ir koks jis turėtų būti?
 • planuoti patiems ar samdyti vestuvių planuotoją?
 • na, ir žinoma, kokį vestuvių fotografą pasirinkti? Kaip išsirinkti tinkamą fotografą, kai, rodos, jų tokia gausybė?
 • kur iškoti fotografų? Facebook, Instagram, Google, klausti draugų rekomendacijų?

Žemiau dalinuosi keletu patarimų, kurie turėtų palengvinti fotografo paieškas:


 1. Nesvarbu,kaip ieškosite savo vestuvių fotografo, rinkitės tokį fotografą, kuris jau yra save atradęs ir siunčia aiškią žinutę, kokiose vestuvėse ir tarp kokių žmonių jo kūryba atsikleidžia geriausiai. Kad nekiltų nesusipratimų, būtinai atkreipkite dėmesį, kokių darbų daugiausia pateikia fotografas savo portfolio - gamtoje, mieste, dvaruose, o gal laukinėje aplinkoje? Kodėl tai svarbu? Todėl, kad dažniausiai patyrę fotografai į savo darbų portfolio įtraukia tai, kad labiausiai patinka jiems patiems - būtent tai, kas įkvepia jų kūrybą. Tad, jei jūs norite pašėlusių vestuvių, šokti basomis pajūryje, keliauti į žygi ir susituokti ant piliakalnio, rekomenduoju rinktis tokį fotografą, kuriam tokios šventės yra pačios mylimiausios, kuris šoks kartu su jumis į vandenį, leisis į bet kokį nuotykį tą dieną. Tas pats galioja ir tuo atveju, jei jūs norite vestuvių puošniame dvare, o visas vestuvių stilius dvelks prabanga - rekomenduoju rinktis tokį fotografą, kurio galerijoje tokio tipo nuotraukų randate daugiausiai, kuris išmano tokių švenčių etiketą ir kuriam būti tarp elegantiškų žmonių yra natūralu. Būtinai peržiūrėkite kuo daugiau nuotraukų iš skirtingų vestuvių ir atkreipkite dėmesį, ar braižas nuoseklus.
 2. Svarbu, jog jums patiktų fotografo darbų visuma: nuotraukų spalvos, matymas, braižas, motyvacija. Neužtenka, kad jums patiktų tik spalvos, arba tik kompozicija. Vestuvių fotografija nėra aklas mygtuko spaudinėjimas - fotografas tos dienos įvykius praleidžia pro save tari per filtrą, todėl tai, kaip jis mato ir jaučia, koks fotografo išsilavinimas, skonis, gyvenimo būdas, yra itin svarbu! Didžioji dauguma fotografų turi savo darbų pavyzdžių internete, o socialinių tinklų pagalba galima susipažinti ir su fotografų požiūriu tiek į vestuvių fotografavimą, tiek į gyvenimą. Tad labai svarbu atlikti namų darbus, atidžiai panagrinėti patikusių fotografų interneto svetaines, socialinių tinklų įrašus.
 3. Prieš rašant lakonišką laišką “Sveiki, kokia vestuvių fotografavimo kaina?”, patikrinkite, ar fotografas kainų nėra nurodęs savo svetainėje. Taip sutaupysite ir savo, ir fotografų laiko.
 4. Jei renkatės iš kelių fotografų, parašykite jiems, papasakokite daugiau apie savo šventę: kur ji vyks, kokia data, koks vestuvių stilius, kokios nuotraukos jums patinka. Patikėkite, kad tokios tikslingos užklausos sutaupys labai daug jūsų ir fotografų laiko.
 5. Jei nutiktų taip, kad turite savo favoritą, tačiau kaina per didelė, vis tiek galite susisiekti - parašykite, kas būtent to fotografo darbuose jums artima, informuokite, koks jūsų biudžetas, ir pasidalinkite savo šventės vizija - kartais fotografai mielai fotografuoja ir tokias vestuves, kurios netelpa į jų biudžetą, tačiau sušildo sielą, suteikia įdomios patirties!
 6. Jei fotografas laisvas ir kaina jums tinkama, galite užduoti klausimų apie techniką, kiek nuotraukų atiduodama, darbo metodus, ar dirbama su asistentu ir pan. Esu tikra, kad iš susirašinėjimo bei fotografo bendravimo stiliaus pajusite, ar tai tikrai tas žmogus, kurį norėtumėte matyti savo šventėje.
 7. Gyvą susitikimą rekomenduoju organizuoti ne dėl techninių klausimų, o dėl artimesnio susipažinimo ir noro pasitikrinti, ar pirmas įspūdis jūsų neapgavo.


Linkiu smagaus planavimo, plačių šypsenų ir, žinoma, MĖGAVIMOSI AKIMIRKA!


Nuoširdžiai jūsų,

Kristina Chéri